Se pun în vânzare biletele la Festivalul Național de Teatru 2019

Se pun în vânzare biletele la Festivalul Național de Teatru 2019

 

Biletele pentru spectacolele celei de-a 29-a ediţii a Festivalului Naţional de Teatru se vor pune în vânzare începând de vineri 20 septembrie, ora 12:00 online pe https://www.mystage.ro/fnt și la casa de bilete centralizată a Teatrului Naţional „I.L. Caragiale“ din Bucureşti (unde contravaloarea biletelor se va putea plăti atât cash, cât și cu card). De asemenea, precizăm că anul acesta nu vor exista bilete puse în vânzare la casele de bilete ale teatrelor unde sunt programate spectacole.

 

Biletele se pot cumpăra ușor, online, prin platforma mystage.ro. Trebuie doar să vă creați cont, să cumpărați biletele la spectacolele favorite, acestea fiind disponibile oricând în cont sau pe e-mail. Platforma este accesibilă şi de pe orice dispozitiv mobil. Plăţile pe mystage.ro se pot efectua cu cardul, iar procesarea acestora se face în deplină siguranţă prin platforma LibraPay, aparţinând Libra Internet Bank.

 

Urmăriţi-ne pe www.fnt.ro, www.mystage.ro şi pe pagina de Facebook a Festivalului Naţional de Teatru, de unde puteţi afla mai multe detalii privind programul spectacolelor şi evenimentelor.

 

Vă aşteptăm la Teatru!

 

A 29-a ediție a Festivalului Național de Teatru se va desfășura la București, între 18 și 27 octombrie, director: Marina Constantinescu.

Proiect cultural finanţat de Ministerul Culturii şi Identităţii Naţionale şi Primăria Municipiului Bucureşti

Producători: UNITER – Uniunea Teatrală din România, Centrul Cultural Expo Arte, Teatrul Naţional „I.L. Caragiale” din Bucureşti

Partener: Institutul Cultural Român

Sponsori: HelpNet, MOL România

………………………………………………………………………………………………………………………………………

Relaţii presă FNT

Pompilius Onofrei

Mobil: 0744 346 720

 

Pamela Bojog-Pricopie
Mobil: 0735 156 983

UNITER
George Enescu 2-4, Bucuresti
Tel: 021/ 315 36 36
021/ 313 42 78
Fax: 021/ 315 00 48
Mail: pamela@uniter.ro

 

Stiri Recente
08iul. 2026
NE CEREM SCUZE PENTRU DISCONFORTUL CREAT și TRISTEȚE ȘI BUCURIE ÎN VIAȚA GIRAFELOR selectate în cadrul FESTIVALULUI NAȚIONAL DE TEATRU, EDIȚIA 36

Cu mare bucurie, vă anunțăm că spectacolele 𝗡𝗘 𝗖𝗘𝗥𝗘𝗠 𝗦𝗖𝗨𝗭𝗘 𝗣𝗘𝗡𝗧𝗥𝗨 𝗗𝗜𝗦𝗖𝗢𝗡𝗙𝗢𝗥𝗧𝗨𝗟 𝗖𝗥𝗘𝗔𝗧, text și […]

Citeste mai mult...
07iul. 2026
Teatrul Mic încheie stagiunea 2025–2026: șapte premiere, 256 reprezentații, povești care rămân, un public care revine

Stagiunea 2025–2026 a Teatrului Mic a reprezentat o prezență constantă, o curiozitate artistică autentică și […]

Citeste mai mult...
26mai 2026
MICI CRIME CONJUGALE și TRISTEȚE ȘI BUCURIE ÎN VIAȚA GIRAFELOR – Teatrul Mic în turneu la festivalurile de teatru din Pitești și Galați

Teatrul Mic a participat în weekendul 23–24 mai 2026 la două festivaluri importante din țară, […]

Citeste mai mult...