• „Un bun spectacol, demn de văzut și a doua oară, la Teatrul Mic, pe str. Sărindar de altădată, azi Constantin Mille, a avut premiera la începutul lunii februarie. VICTIMELE DATORIEI de Eugène Ionesco, în regia Nonei Ciobanu, a prilejuit actorilor Bogdan Talașman, Vitalie Bantaș, Simona Mihăescu și Ionuț Vișan, plus Manuela Hărăbor (alternativ: Ruxandra Enescu) în rolul semi-mut, creații memorabile […]Nu putem omite limba română impecabilă a transpunerii textului, realizată de cei doi Vlazi: Zografi și Russo, autorii traducerii operelor ionesciene, apărută la Editura Humanitas.[…]
    Rareori mai poți vedea în ultimii ani un spectacol cu o piesă de Ionesco pe scenele noastre. Dar mai ales un spectaccol bun, convingător, cu actori de prima mână.” – Nicolae Prelipceanu,www.viataromaneasca.eu